Rytier
bojovnici

Program

Program na rok 2018

Ø Veríme, že deti zaujmú nové neoprášené hry a úlohy pre pokračovanie celotáborovej hry: Stratený poklad Templárov II. Úlohy a indície, etapové hry, ktoré povedú k nájdeniu pokladu Templárov.

Ø Nové šľachtické tituly, rytierske tituly, ale aj karneval, bojovky - reenacting zo stredovekého obdobia, tradičné i netradičné hry ako sú Pašeráci, Age of Empires, Viking, Kráľovský Rybolov a iné.

Ø Stredovek/Airsoft: možnosť získať vojenské hodnosti/tituly, s možnosťou pokračovať v hodnostiach/tituloch, ktoré deti získali v minulých rokoch.

Ø Pre 3. turnus, ktorý je zameraný na Airsoft, sme pripravili reenacting z obdobia 2WW, rôzne airsoftové hry, celotáborové misie, stratégie, maskovanie, prieskum a pod. Tu deti okrem iného čakajú vojenské hodnosti a funkcie.

 

 

Program na rok 2017:
„Hľadanie strateného templárskeho pokladu.“
 
Stratený poklad Templárov

Pred zničením Teplárskeho rádu francúzskym kráľom Filipom IV. Pekným roku 1307 sa udialo niekoľko pozoruhodných udalostí. Jednou z týchto udalostí je zmiznutie veľkého pokladu Templárov, čo viedlo ku vzniku rôznych fám, poloprávd a legiend. Podľa legendy noc pred zatýkaním Templárov odviezli rádoví bratia poklad z Paríža do La Rochelle, prístavu na pobreží Atlantiku.

Následne na to zmizla veľká časť rádovej flotily zakotvenej v tomto prístave. Opustila prístav a zmizla bez stopy...  A tak sa nikdy doposiaľ nenašiel tzv. poklad Templárov, o ktorý francúzsky kráľ Filip IV. tak veľmi usiloval.

Poď s nami do roku 1307 a vydaj sa po stopách strateného bájneho teplárskeho pokladu.

Aby si vydržal na tejto dobrodružnej ceste za pokladom, absolvuješ u nás stredoveký vojenský výcvik šermu, streľby z luku i kuše a jazdu na koni. Zároveň získaš rôzne stredoveké rytierské i šľachtické tituly a vojenské hodnosti, zúčastníš sa stredovekých bojoviek, turnajov, hier i zábavy.

Tak neváhaj a pridaj sa k nám.

JG,CM
 
Program na rok 2017 - Airsoftový turnus
 
V tomto našom 3.turnuse sme pripravili rôzne zaujímavé hry, celotáborové misie, stratégie, maskovanie, prieskum a pod. Tu ťa okrem iného čakajú vojenské hodnosti, funkcie a pod.

Môžeš sa stať veliteľom svojmu pluku/práporu ..., alebo veliteľom MP, riadenia misií, výcviku a pod.

Tento náš Airsoftový turnus, nie je výcvikovým centrom, ale je bojovou základňou! Tak sa nato aj náležite priprav!
 
 
Program na rok 2016:

„Tajomstvo Saladína“

...Nakrátko sa roztrhla obloha a na Zem sa zrútila ničivá vlna mágie a duchov. Rozbila 4 živly, ktoré sa spájali v jedno. Zberby démonov a silných bytostí zaplavili ulice Akkonu a obkľúčili Richardovu aj Saladínovu armádu... ...Po ťažkých stratách si Richard aj Saladín uvedomili, že nesmú dopustiť skazu Zeme a zasvätili sa, že všetky živly znovu spoja, aby mágiu porazili. Templári a Saracéni sa tak spojili v niekoľkých temných krížových výpravách proti silám zla, ktoré zaplavili svet.

Znie to zaujímavo? Možno tušíš, že jednou z úloh tvojej družiny bude hľadať stratené živly, a aby sme Ťa navnadili, nebudú chýbať tajomné artefakty, lúštenie tajných šifier, budeš riešiť nepoznané, či reálne tvoriť so svojou družinou záver príbehu. A to všetko budú sprevádzať aj hry ako je Upírska noc, Bojovky s mečom, Dobývanie pevností, či Temný labyrint a ďalšie tradičné, netradičné a kultúrne hry, ako napr. pripravovaný Filmový festival a iné.  Tešíme sa na nové zážitky, dobrodružstvá s Tebou a Tvojou družinou.

 
Program na rok 2015:

Vítame všetkých známych, veteránov, elitu, gardu, ale aj nových chlapcov a dievčatá na VÝPRAVE KRÁĽOVNEJ ZO SÁBY IV. Už teraz sa môžete tešiť na dobývanie území, nové mapy, forty, ale pozor, máme pre vás pripravené nové podmienky bojoviek, takže staré stratégie si nechajte doma :D

Veľmi sa na Vás  tešíme! Vaši velitelia :D

Výprava Kráľovnej zo Sáby IV.

Kráľovná zo Sáby počula o veľkej múdrosti kráľa Šalamúna a preto sa ho rozhodla navštíviť. Cestovala za ním 2000 km, aby ho vyskúšala ťažkými hádankami. Na jej veľké prekvapenie Šalamún vedel odpovede na všetky otázky. Keď odchádzala dal jej kráľ Šalamún dary, ktoré kráľovná skryla po ceste kvôli nebezpečným nepriateľom. Len čo vstúpila do svojej vlasti, vyslala vojenskú výpravu pre poklad..

 ...Kráľovná dala každej družine mešec zlata, mapu a vyslovila, že len múdrosť, dvaha, trpezlivosť a čestnosť ukáže križiakom smer, ktorým sa majú vydať a dary Šalamúna hľadať.. Ozval sa mohutný zvuk trúb, erdžanie koní, rinčanie zbraní a veľký zhon, z každej strany sa začali zbiehať tí najsmelší, aby sa vydali do neznáma bojovať o poklad Kráľovnej zo Sáby...

 
Program na rok 2014:

- celotáborová hra „Výprava Kráľovnej zo Sáby III.“

- družinové hry: zber fortov a obsadzovanie území, tajné úlohy, bojovky a dobývanie území

- etapové hry: Pašeráci, Dobytie Fortlandie, Križiaci idú, pokladovky, nočné výpravy a iné...

- výcviky: šerm, streľba z luku a kuše, jazda na koni, bojovky...

- remeslá: kováčstvo, sokoliarstvo, práca s hlinou

- večerné hry: pasovačky, diskotéky, táboráky, zábavné programy, Benátsky karneval a iné...

 
Program na rok 2013:

Výprava Kráľovnej zo Sáby II.

- Obľúbená celotáborová hra, v ktorej znovu budeme plniť mešce fortami, ebudú chýbať ani tajné šifry s mapou tábora, kupovanie a dobíjanie území súpera, tajné úlohy, či prepadovky ...

 
Program na rok 2012:

Výprava Kráľovnej zo Sáby

- Čakajú na teba bojovky a šermiarske turnaje. Výhodou je štít, ochranná vesta a rukavice, vítame rôzne nápady na takýto ochranný odev a samozrejme nesmie chýbať poriadny meč z tvrdého dreva. Získané vyznamenania za minulé turnusy platia v tábore aj tento rok, tak si nezabudni svoje erby, či puntíky za úrovne šermu a streľby.

- Pre starších plánujeme noc v lese, tak silné baterky a pevné nervy.

- Výlet - Spoločne splavíme  Dunajec na pltiach - (bus aj splav v cene tábora).

- Etapové hry: Pašeráci, Útok na pevnosť, Tajná šifra, pokladovky, nočné výpravy, Križiaci idú a iné...

- Výcviky: šerm aj pre pokročilých, streľba z luku a kuše, lezecká dráha, jazda na koni, bojovky.

- Večerné hry: pasovačky, diskotéky (možno príde aj DJ DOOPO), táboráky, zábavné programy, Veľké mozgy vs. malé mozgy, kvíz na známe soundtracky, premietanie filmov a ďalšie.

 
Program na rok 2011:

Posolstvo Veľmajstra

Bolo šero, chladné skoré ráno, zrazu sa v tichu ozýval dupot kopýt a mrazivý výkrik. Všetci zbledli, čo sa stalo, každý vystrašene hľadel na kamennú cestu. „Otvorte bránu, ranený kráľ prichádza!“ Zavŕzgala brána a vyletel kŕdeľ vrán. I poslední spáči sa zobudili a všade navôkol sa ozýval nárek a krik. Dunenie krokov bolo počuť čoraz bližšie, poslední muži i ženy niesli kráľa na akýchsi nosidlách, závan ťažkého boja bolo vidieť všetkým v očiach a kráľ z posledných síl prehovoril:

„Čujte, všetci, moje posledné slová, moja kráľovská púť sa končí. Veľmajstre, prisahaj na toto kráľovstvo, že splníš moje posledné prianie. Nemám žiadneho potomka ani nástupcu a preto mi sľúb, že do roka a do dňa zabezpečíš pre toto kráľovsto RYTIERA a jemu verných bojovníkov, ktorí ho ochránia.“

... Nastalo ticho, v hmle zavyli vlci a kráľ naposledy vydýchol.  Čo bude teraz, kto ochráni naše kráľovstvo, kto nájde odvahu, silu a česť získať titul rytiera? Trúby sa rozozvučali a Veľmajster na každú stranu vyzval všetkých odvážnych a čestných na získanie titulu Kráľovského rytiera. Mnohým sa rozbúchalo srdce, áno, možno to budem práve ja...

  
Hry:

Ponúkame Ti výcvik stredovekého vojaka/vojačky:

 - šerm mečom pre začiatočníkov

 - šerm mečom pre pokročilých  !NOVINKA!

 - streľba z luku a kuše

 - hod mačetou

 - jazda na koni - kone sú priamo v tábore po celý čas

 

Dievčatám ponúkame tiež výuku dobových tancov.

Nové: Turnaj v šerme, zdolanie Čierneho rytiera, Kráľovna hradu, Hradný labyrint a iné...

Obľúbené: Pašeráci, Noc odvahy, Križiaci idú, Poklad Saracénov, Bojovky s mečom, Deti Kalicha...

Upršané: Kasíno trošku inak...

Večerné: Diskotéky,  Karaoke show, Maškarný ples, Premietanie filmov,  Táboráky a ďalšie nové aktivity..

Záverečné: Kráľovský turnaj...
 
Program na rok 2010:

Deti Kalicha

Sme v stredoveku, čarovným prútikom sme sa zrazu vrátili do starých časov, počujeme stredovekú hudbu, piskot šípov, rinčanie mečov, erdžanie koní, platíme zlatkami, strhneme sa na výstrel z dela či katapultu. Všetci sú v stredovekom šate - paholkovia, zbrojnoši i obsluha, okolo nás je hradisko, veže, cítime vôňu dreva i  tejto kúzelnej zeme. 

Noc je ešte tajomnejšia, sem tam nás vyplaší trepot krídel výra či netopiera, oči si ťažko zvykajú na tmu, ale blkot ohňa i svit mesiaca trošku noc rozjasnia, kdesi blízko prebehne líška či zajac a my, plní odvahy sa chystáme na púť do temného lesa nájsť Sv. Grál.

 

Posledné vrznutie brány a reťaze, a potom už len ticho a tma, iba malý blikot sviečky, zrazu počuť tĺkot našich sŕdc z očakávania, čo bude ďalej....

 

Roku Pána 1192